Blog

MOBILNA STACJA DIAGNOSTYCZNA

Wysłany przez:

W naszym kraju to trzecia mobilna stacja diagnostyczna ITD która umożliwia szczegółowe sprawdzanie autobusów i samochodów ciężarowych.
To urządzenie mobilne, które w ciągu około 15 minut jest w stanie rozstawić się i praktycznie w 100 proc. zweryfikować stan techniczny pojazdu.

Stacja została zabudowana na podwoziu samochodu ciężarowego. Posiada zdolność do samodzielnego rozładunku z pojazdu, automatyczny obrót wokół własnej osi, ma podnoszony dach, rozkładane najazdy i bezprzewodowe sterowanie. Dysponuje ona szarpakami, analizatorem spalin ,oraz dymomierzem. Możliwe jest również sprawdzenie kalibracji tachografu.

Skutecznośc i efektywność jest dośc spora. W 2018 r po kontrolach w stacjach diagnostycznych ITD w 37 proc. przypadków ze względu na fatalny stan techniczny pojazdów zatrzymano dowody rejestracyjne.W tym samym roku w trakcie tradycyjnych kontroli przeprowadzonych na terenie całego kraju bez wykorzystania mobilnych stacji ze względu na zły stan techniczny pojazdów, zatrzymanie dowodów rejestracyjnych nastąpiło w 6,7 proc. przypadków.

Łatwy wyjazd ze stanowiska do badania hamulców w pełni obciążonych pojazdów umożliwia funkcja wspomagania wyjazdu, która lekko przyhamowuje rolki, zapobiegając jednocześnie ich nadmiernemu rozpędzeniu przez badany pojazd.

Stacja ma możliwość analizy wyników na bieżąco,oraz ich elektroniczną archiwizację. Piloty przemysłowe umożliwiają sterowanie urządzeniami mobilnej stacji diagnostycznej,oraz procesem rozkładania jej w miejscu planowanej kontroli.

Koszt MSD to ok. 1,2 mln złotych

0
  Podobne artykuły
  • No related posts found.