2021-09-08

Czasu na skonfigurowanie swojej floty z obowiązującym od czerwca nowym systemem poboru opłat e-TOLL pozostaje już bardzo niewiele! Zaledwie miesiąc dzieli nas od całkowitego wygaszenia wciąż działającego obok e-TOLL viaTOLL. Do 30 września br. we wszystkich samochodach ciężarowych o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 3,5 tony oraz autobusach, bez względu na ich masę całkowitą, będą musiały zostać zainstalowane odpowiednie urządzenia, które dostosują je do wymagań nowego systemu!

e-TOLL – czego potrzebuje Twoja firma?

Obowiązkiem korzystania z nowego systemu poboru opłat, który jest oparty na technologii pozycjonowania satelitarnego, zostały objęte w pierwszej kolejności samochody ciężkie, autokary oraz samochody osobowe z przyczepą, jeśli dopuszczalna masa całkowita pojazdu i przyczepy wynosi powyżej 3,5 tony. Na grudzień br. planowane jest zlikwidowanie bramownic, a do e-TOLL mają zostać dopuszczone również pojazdy lekkie.

Aby korzystać z nowego systemu opłat drogowych, właściciele tych pojazdów muszą zarejestrować się w systemie i założyć Internetowe Konto Klienta. To jednak nie wszystko! Elektroniczne naliczanie i dokonywanie opłat w samochodach ciężkich jest możliwe dzięki dwóm rodzajom urządzeń: OBU (urządzenia pokładowe) i ZSL (Zewnętrzne Systemy Lokalizacyjne), które należy zintegrować z e-TOLL. Przedsiębiorcy planujący połączyć swoją firmę z e-TOLL, mogą zrobić to tylko za pośrednictwem dopuszczonych operatorów, którzy uzyskali pozytywne wyniki w testach dla systemu.

LEGALTELEMATICS dla e-TOLL – połącz flotę z e-TOLL już teraz!

Wiele firm wciąż zwleka z integracją floty z systemem e-TOLL i jeszcze nie zaopatrzyła się w niezbędne do tego urządzenia. Nie ma na co czekać! Termin mija już za miesiąc, dlatego odkładanie tej decyzji na ostatni moment może finalnie generować dodatkowy stres związany z m.in. brakiem wolnych terminów do montażu i konfiguracji wymaganych urządzeń.

Przedsiębiorcy, którzy chcą szybko i sprawnie przejść na e-TOLL, zrobią to bez zbędnej zwłoki z LEGALTELEMATICS. Firma należy do jednych z zatwierdzonych przez KAS operatorów, oferujących urządzenia ZSL i OBU. Dzięki nim możliwe będzie elektroniczne naliczanie należnej opłaty za przejazdy odcinkami płatnymi. Dane geolokalizacyjne przesyłane są z urządzenia do e-TOLL za pośrednictwem transmisji danych.

Kompleksowa obsługa dla wszystkich rodzajów pojazdów

Rozwiązania LEGALTELEMATICS pozwolą przedsiębiorcom łatwo, wygodnie i szybko dostosować flotę do nowych wymagań. W ofercie polskiego producenta znalazły się urządzenia:

Dzięki urządzeniom OBU i ZSL od LEGALTELEMATICS możliwe stanie się nie tylko naliczanie i dokonywanie opłat za przebytą trasę, ale także lepsze, efektywniejsze zarządzanie całą flotą.

Raporty generowane przez system telematyczny, takie jak raport środowiskowy, przekraczania granic, czy paliwowy to jedne z najskuteczniejszych metod pozwalających na optymalizację kosztów w firmie oraz sprawne wykrywanie wszelkich uchybień, manipulacji, czy nieprawidłowości.

LEGALTELEMATICS – doradzamy, pomagamy, montujemy

Wybierając usługi operatora LEGALTELEMATICS, otrzymujemy pełne wsparcie i fachową pomoc przy dopasowaniu odpowiedniego do danego pojazdu urządzenia i jego montażu, a także założeniu konta w systemie. Zainstalowanie urządzeń ZSL i OBU w pojeździe nie jest jednak czynnością skomplikowaną, dlatego przy braku czasu na osobiste stawienie się w placówce, możliwe jest wykonanie tego samodzielnie, zgodnie z przedstawionymi przez firmę zaleceniami.

Przedsiębiorco! Krótki czas oczekiwania na kompleksową, specjalistyczną obsługę LEGALTELEMATICS pozwoli Ci na przygotowanie się do nowego systemu e-TOLL już teraz! Wystarczy, że zarezerwujesz termin montażu i szkolenia. Na miejscu zespół wykwalifikowanych instalatorów zamontuje w Twoim pojeździe nowe urządzenia lub jeśli będzie to możliwe, dostosuje obecne do nowych wymagań.