2024-01-29

Chcielibyśmy poinformować o istotnych zmianach w opłatach drogowych na Węgrzech, wprowadzanych od 1 stycznia 2024 roku. Oto najważniejsze kwestie, które mogą wpłynąć na korzystanie z usług drogowych:

1) Nowa Kategoria Pojazdów J5

Nowa kategoria J5 obejmuje pojazdy z pięcioma lub więcej osiami. Jeśli korzystasz z urządzeń UTA One® / UTA One® next, nie są wymagane dodatkowe działania. Jednak należy upewnić się, że liczba osi jest prawidłowo ustawiona na urządzeniu.

2) Bilet na Trasę – Zakup Online Kartą Bankową

Od 1 stycznia 2024 roku zakup biletów na trasę możliwy będzie wyłącznie online, za pomocą karty bankowej. Karty paliwowe i gotówka nie będą akceptowane. Instrukcje zakupu są dostępne na stronie operatora systemu.

3) Doładowanie Sald HU-GO – Przelewem lub Kartą Bankową Online

Doładowanie salda HU-GO w trybie pre-pay będzie możliwe tylko poprzez przelew bądź kartę bankową online. Karty paliwowe nie będą już akceptowane.

4) Nowe Stawki Opłat Drogowych

Od 1 stycznia 2024 roku obowiązywać będą nowe stawki opłat drogowych, z podwyżką o 30-35%. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie operatora.

Zmiany od 1 lutego 2024 roku dotyczące autobusów – Kategoria M2, M3

Autobusy o DMC powyżej 3,5t w Elektronicznym Systemie Myta HU-GO
Od 1 lutego 2024 roku autobusy o DMC powyżej 3,5t będą podlegały elektronicznemu systemowi myta HU-GO. Wysokość opłaty zależeć będzie od parametrów takich jak klasa EURO, liczba osi, długość trasy. Opłatę można uregulować za pomocą urządzenia pokładowego lub zakupu biletów na trasę.

Pamiętajcie, że szczegółowe informacje na temat wszystkich zmian dostępne są na stronie operatora. W razie pytań lub wątpliwości, prosimy o kontakt z odpowiednimi służbami wsparcia.