2019-01-14

Okres zimowy wiąże się z dużymi wahaniami pogody, a zmiany przyczepności auta spowodowane pokrywającymi powierzchnię jezdni śniegiem i lodem mogą dla kierowców stanowić duże utrudnienie.

W Niemczech szczególnie trudne warunki panują w rejonie Alp, gdzie miejscami spadło 4 metry śniegu. Stan klęski żywiołowej ogłoszono w trzech powiatach niemieckiego landu Bawaria: Traunstein, Miesbach i Berchtesgaden . Na autostradzie A8 są kilku kilometrowe korki.
Lokalne władze poprosiły o pomoc armię, która używając ciężkiego sprzętu próbuje dotrzeć do odciętych od świata mieszkańców. Ciężki sprzęt cały czas pracuje też na drogach i torach kolejowych.

W Austrii nadal poważna sytuacja, wiele dróg wciąż jest zablokowanych. Jeżeli opady będą się nadal utrzymywać władze Tyrolu nie wykluczają ogłoszenie stanu klęski żywiołowej,oraz najwyższego stopnia zagrożenia lawinowego.

W Czechach przejście graniczne w Jakuszycach oraz droga nr 10 na odcinku Harrachov – Tunvald są już przejezdne dla pojazdów ciężarowych powyżej 3,5 tony. Droga została zamknięta 3 stycznia rano ze względu na obfite opady śniegu i trudne warunki drogowe.

W Polsce nie ma większych utrudnień związanych ze złymi warunkami pogodowymi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *