2021-06-24

Od czerwca br. na państwowych odcinkach dróg płatnych funkcjonuje nowy system poboru opłat e-TOLL, który w najbliższym czasie ma całkowicie zastąpić dotychczasowy system viaTOLL. Opłaty są pobierane za przejazdy pojazdami powyżej 3,5 tony, natomiast na odcinkach autostrady A2 Konin-Stryków oraz A4 Wrocław-Sośnica zarówno samochodami ciężarowymi, ciężkimi, jak i osobowymi. Zapowiadane już od dawna zmiany w systemie pobierania opłat wymuszają na kierowcach zawodowych oraz właścicielach firm z branży TSL odpowiednie przygotowanie swoich pojazdów do wymagań nowego systemu. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych Klientów, firma LEGAL TELEMATICS rozszerza swoją ofertę o urządzenia zintegrowane z e-TOLL.

Nowe wymagania dla e-TOLL

e-TOLL, który w swoim działaniu opiera się na nowoczesnej technologii pozycjonowania satelitarnego, w celu naliczania należności za przejazdy wybranymi odcinkami płatnymi, wymaga wyposażenia pojazdów ciężarowych powyżej dopuszczalnej masy całkowitej 3,5 tony w jedno z następujących urządzeń:

Wprawdzie jeszcze maksymalnie do końca września 2021 roku e-TOLL i viaTOLL działają równolegle, to jednak czasu na zintegrowanie swojej floty z nowym systemem pozostaje coraz mniej. Zachęcamy zatem wszystkich zainteresowanych, aby nie dali zaskoczyć się po wakacjach i przygotowali się do e-TOLL już teraz. Jak? Za pomocą urządzeń oferowanych przez LEGAL TELEMATICS.

Urządzenia ZSL dla pojazdów ciężkich w ofercie LEGAL TELEMATICS

LEGAL TELEMATICS to jedna z wiodących firm na rynku transportowym, specjalizująca się w dostarczaniu zaawansowanych systemów monitorujących, działających na podstawie najnowocześniejszych rozwiązań telematycznych. Nasze produkty dedykujemy transportowi ciężkiemu, autokarom, a także samochodom dostawczym i osobowym.

Stosowane przez nas technologie już od lat doskonale sprawdzają się w branży transportowej, ponieważ są odpowiedzią na potrzeby naszych Klientów. Zawsze dostosowujemy się do zmieniających się warunków, dlatego też dzisiaj, chcąc sprostać nowym oczekiwaniom użytkowników systemów telematycznych, zintegrowaliśmy nasze urządzenia ZSL z działającym od czerwca br. nowoczesnym systemem poboru opłat e-TOLL.

Nasi dotychczasowi Klienci, jak i wszyscy nowi użytkownicy mogą dzięki temu szybko, sprawnie i bez jakichkolwiek komplikacji przygotować się do już wprowadzonych w życie zmian. Zyskają jednak znacznie więcej.

Wybierz rozwiązanie dla siebie i swojej firmy

Jako firma obsługująca setki Klientów oraz monitorująca tysiące pojazdów, nie mogliśmy nie rozbudować naszej oferty o nowe rozwiązania, odpowiadające aktualnej sytuacji na rynku usług transportowych. Zintegrowaliśmy zatem nasze flagowe urządzenia z systemem e-TOLL, umożliwiając wszystkim użytkownikom łatwe dostosowanie się do nowych wymagań oraz wygodne rozliczanie się za przejazdy.

Nasze zaawansowane urządzenia telemetryczne integrują się z systemem e-TOLL na zasadach usługi ZSL. Posiadają dwie zewnętrzne anteny GPS i GSM w celu szybkiego przesyłu danych oraz ustalania bieżącej pozycji pojazdu. Pozwalają także na pobór plików z tachografu oraz odczyt danych paliwowych z szyny CAN.

W LEGAL TELEMATICS kładziemy duży nacisk na kompleksowość oferowanych rozwiązań, dlatego też nasze urządzenia są wyposażone w pełną telematykę. Oznacza to, że umożliwiają dostęp do wszystkich danych z zakresu czasu i stylu jazdy, zużycia paliwa oraz pracy i odpoczynku kierowcy (bieżący podgląd na mapie z aktualizacją nawet co 3 sekundy). Nasz system za sprawą funkcji samoczynnego wykrywania momentu przekraczania granicy pozwala także na rozliczanie podróży służbowych kierowców. Ponadto, zapewnia pełną analizę eco-drivingu. Urządzenia są proste w montażu oraz konfigurowalne za pomocą bezpiecznych poleceń SMS.

Chcemy dostarczać naszym Klientom rozwiązania, dzięki którym będą oni mogli nie tylko płynnie rozliczać się za przejazdy zgodnie z wymaganiami nowego systemu, ale także w pełny sposób kontrolować i zarządzać całą firmową flotą. Zapobieganie naruszeniom oraz szybkie wykrywanie ewentualnych nieprawidłowości pozwoli właścicielom na skuteczną optymalizację kosztów, a co za tym idzie – osiąganie lepszych wyników finansowych.