2021-04-12

Rosnące w bardzo szybkim tempie ceny paliwa wymagają sięgnięcia po rozwiązania, które pozwolą nam monitorować jego zużycie. Ma to szczególne znaczenie w przypadku flot firmowych oraz branż transportowych i logistycznych, gdzie pracownicy każdego dnia często przemierzają nawet setki kilometrów. Efektywne działania podjęte w ramach monitoringu zużycia paliwa mogą zmniejszyć koszty ponoszone na utrzymanie pojazdów nawet o 30%.

Podstawowe sposoby monitorowania zużycia paliwa

4 główne metody kontroli zużycia paliwa w trasie, stosowane w firmach transportowych i logistycznych to:

Do najdokładniejszych i najskuteczniejszych metod należy zaliczyć kontrolę ilości paliwa poprzez magistralę CAN oraz sondę. Posiłkowanie się pływakiem nie dostarczy nam aż tak precyzyjnych wyników, ponieważ podczas jazdy paliwo w baku cały czas się porusza. Jeśli natomiast poszukujemy rozwiązania budżetowego, warto wybrać w takim przypadku dedykowane aplikacje, które pozwalają na wyliczenie szacowanego poziomu spalania na podstawie wprowadzonych danych.

Pomiar paliwa – monitoring GPS

Brak kontroli nad zużyciem paliwa w przedsiębiorstwie może doprowadzić do generowania nadmiernych kosztów, które osłabią sytuację finansową firmy. Jej zachowanie jest jednak możliwe dzięki nowoczesnym rozwiązaniom, takim jak oferowany przez nas system Legaltelematics. Dostarczamy Klientom urządzenia pozwalające na zarządzanie flotą w szerokim rozumieniu tego słowa.

Raport paliwowy oraz raport podsumowania paliwa dostarczane przez system Legaltelematics umożliwiają zachowanie pełnej przejrzystości ponoszonych kosztów oraz wykrywanie wszelkich nieprawidłowości związanych z gospodarką paliwową w firmie.

Eco-Driving – pełna kontrola zużywanego paliwa w firmowej flocie

Nowoczesny monitoring GPS jest dzisiaj wykorzystywany w różnych grupach pojazdów. Z udogodnień, jakie oferuje, korzystają przede wszystkim firmy zajmujące się transportem i przewozem towarów oraz osób, a także wszyscy przedsiębiorcy, którzy chcą dobrze i efektywnie zarządzać firmową flotą.

Kontrola paliwa w systemie Legaltelematics odbywa się poprzez magistralę CAN. Podłączenie oferowanych przez nas urządzeń monitorujących do szyny CAN dostarczy użytkownikom informacji o:

Co istotne, otrzymywane wskazania uwzględniają również dane takie jak ilość hamowań, zużycie tempomatu, czy procent używania biegu jałowego, które wpływają bezpośrednio na dynamikę i płynność jazdy, a co się z tym wiąże – zużycie paliwa.