2020-01-29

Od 1 marca 2020 r. masz obowiązek powiadomić o delegowanie za pośrednictwem holenderskiego internetowego portalu powiadomień. Kraje należące do EOG to wszystkie państwa członkowskie UE, Norwegia, Liechtenstein i Islandia.

Nie musisz zgłaszać swoich usług jako pracodawca zagraniczny lub osoba prowadząca działalność na własny rachunek w żadnym z sektorów określonych przez następujące kody SBI (SBI to holenderska wersja ogólnej przemysłowej klasyfikacji działalności gospodarczej we Wspólnotach Europejskich lub NACE) :

49.1 Pasażerski transport kolejowy (nie tramwajem ani metrem);

49.2 Kolejowy transport towarowy;

49.3 Transport drogowy osób;

49.4 Drogowy transport towarowy, pod warunkiem że praca ta polega wyłącznie na transporcie towarów przez Niderlandy bez załadunku lub rozładunku w Niderlandach;

50 Transport wodny;

51 Transport lotniczy;

53 Działalność pocztowa i kurierska.

Obowiązek powiadomienia obowiązuje od 1 marca 2020 r. Nie musisz powiadamiać o tymczasowych księgowaniach, które rozpoczynają się przed 1 marca 2020 r.

W sektorze transportu istnieją pewne wyjątki od zasad powiadamiania.

-Większość rodzajów transportu jest wyłączona z obowiązku powiadomienia. Drogowy transport towarowy można zgłaszać za pomocą rocznego powiadomienia.

Możesz skorzystać z rocznego powiadomienia, jeśli pracujesz jako pracodawca za granicą lub osoba prowadząca działalność na własny rachunek w sektorze transportu drogowego towarów Dotyczy to również usług świadczonych w imieniu klienta lub firmy w Holandii.

Jeżeli pracujesz w jendej z innych kategorii należy zgosić delegację Kierowcy.

Więcej informacji mogą Państwo uzyskać na stronie:

https://english.postedworkers.nl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *