Doświadczenie, skuteczność oraz znajomość branży związanej z transportem.

To nasze atuty, dzięki którym nasz produkt doskonale wpisuje się w oczekiwania klientów.

Kilka słów o nas

Jesteśmy wiodąca firma na rynku polskim dostarczającą zaawansowany system monitoringu pojazdów. Dzięki zastosowaniu najnowocześniejszych technologii dostarczamy system telematyczny który w pełni sprawdza się w dzisiejszych realiach rynku transportowego. W strategi firmy wyznajemy minimalizm oraz praktyczne rozwiązanie które maja przełożenie na wynik finansowy firmy transportowej.

Klepsydra ikona - - Legal Telematics - Kompleksowe rozwiązania i produkty dla branży transportowej

lat na rynku

Pin ikona - Legal Telematics - Kompleksowe rozwiązania i produkty dla branży transportowej

monitorowanych pojazdów

Człowiek ikona - Legal Telematics - Kompleksowe rozwiązania i produkty dla branży transportowej

obsłużonych klientów

Co nas wyróżnia?

Oprócz urządzeń wyposażonych w standardowe już systemy i rozwiązania postawiliśmy również na digitalizację danych, jak również rozbudowaliśmy swój system o szereg procesów prawnych, które w dzisiejszych realiach, w co raz to większym stopniu wspomagają pracę osób zarządzających flotą w przedsiębiorstwach w branży TSL.

 

Nasz zespół obok programistów, wspierany jest również przez prawników specjalizujących się na co dzień w prawie transportowym, co pozwoliło nam na wdrożenie wielu rozwiązań dotychczas niespotykanych. Zaproponowane przez nas rozwiązanie, pozwala na nowoczesne podejście do kwestii rozliczania pracowników oraz osób samozatrudnionych wykonujących pracę na stanowisku kierowcy w transporcie drogowym rzeczy.

Jesteśmy liderem

Przodujemy w zakresie automatycznego rejestrowania aktywności kierowcy, dokumentowania przebiegu podróży służbowej jak również lokalizacji pojazdów.

Nasz zespół merytoryczny stale tworzy, oraz monitoruje pracę panelu klienta oraz systemu. Składa się on wyłącznie ze specjalistów związanych od lat z branżą transportową, a doświadczenie i wiedza poszczególnych specjalistów z zakresu krajowego oraz unijnego prawa pracy przekłada się wprost na wiarygodność i rzetelność danych generowanych przez sam panel klienta  zaś wykorzystanie innowacyjnych rozwiązań informatycznych pozwala na wykonywanie wszystkich powyższych zadań w sposób niemalże automatyczny.

Swoje rozwiązania dostarczamy indywidualnie w zależności od potrzeb klienta.

Jest to chociażby rodzaj posiadanej floty. Montowane urządzenia telemetryczne są dostosowywane w zależności od rodzaju środków przeznaczonych do świadczenia usług transportowych, dzięki czemu Klient otrzymuje wyłącznie te rozwiązanie, jakie jest mu niezbędne w jego codziennej pracy.

Nasza oferta

W wyniku wieloletniego doświadczenia, udało nam się wyodrębnić cztery branżowe segmenty, w zależności od wykonywanej przez Klienta specyfiki:

Urządzenia pozwalające na śledzenie floty oraz dostęp do podstawowych parametrów pojazdu. Rozwiązanie to najczęściej wybierane jest przez działy handlowe przedsiębiorstw, w celu rejestracji podróży służbowych swoich pracowników, jak również do rejestracji przebiegu pojazdu. Rozwiązanie przeznaczone dla przewoźników, szukających alternatywnego rozwiązania pozwalającego na monitoring swojej floty pojazdów. Niewątpliwym atutem prezentowanego rozwiązania jest szybka możliwość rozpoczęcia współpracy, bez konieczności montażu oraz dzierżawy bądź wykupu dedykowanych lokalizatorów GPS. Aplikacja działa w ciągu kilku sekund od zainstalowaniu jej na urządzeniu mobilnym umieszczonym w kabinie pojazdu.
Urządzenia pozwalające na śledzenie floty oraz dostęp do podstawowych parametrów pojazdu. Rozwiązanie to najczęściej wybierane jest przez działy handlowe przedsiębiorstw, w celu rejestracji podróży służbowych swoich pracowników, jak również do rejestracji przebiegu pojazdu. Rozwiązanie przeznaczone dla przewoźników, szukających alternatywnego rozwiązania pozwalającego na monitoring swojej floty pojazdów. Niewątpliwym atutem prezentowanego rozwiązania jest szybka możliwość rozpoczęcia współpracy, bez konieczności montażu oraz dzierżawy bądź wykupu dedykowanych lokalizatorów GPS. Lokalizacja po zamontowaniu urządzenia w port OBD działa kilka sekund od wpięcia dedykowanego urządzenia umieszczonego w kabinie pojazdu.
Urządzenia z racji posiadanych w pojazdach tachografów, wyposażone w pełną telematykę, umożliwiającą pełny dostęp do danych w zakresie czasu jazdy, pracy i odpoczynków kierowcy. Tym razem przedstawiamy wersje systemu przeznaczonego dla przewoźników świadczących swoje usługi transportowe na pojazdach powyżej 3,5 tony. Funkcjonalnością tego systemu jest niewątpliwie możliwość automatycznego rozliczenia podróży służbowych kierowców wykonujących prace na samochodach ciężarowych czy też ciągnikach siodłowych. Dzięki wbudowanemu modułowi lokalizacji, system samoczynnie wykrywa moment przekroczenia granicy, w celu właściwego przyporządkowania kwot diet czy też ryczałtów, w czasie rzeczywistym. Urządzenie montowane dla transportu ciężkiego pozwala również na dokonywanie pełnej analizy Eco-Driving.
Urządzenia o podobnej funkcjonalności co transport ciężki, jednakże z racji zupełnie innej specyfiki pracy, dostosowane do marek pojazdów występujących w tym rodzaju transportu.

Urządzenia obsługujące system e-TOLL

Jako operator usług telemetrycznych obsługujący wiele firm transportowych, Legal Telematics wychodzi na wprost oczekiwaniom naszych klientów, umożliwiając integrację dostarczanych przez nas flagowych urządzeń – FMB640 oraz FMB140 – z systemem e-TOLL.

Urządzenie e-TOLL FMB640

FMB640 – zaawansowane urządzenie telemetryczne umożliwiające integrację z systemem e-TOLL na zasadach usługi ZSL. Urządzenie umożliwia pobór plików z tachografu oraz odczyt danych paliwowych z szyny CAN pojazdu. Wyposażone w dwie zewnętrzne anteny GPS oraz GSM.

FMB140 – zaawansowane urządzenie telemetryczne umożliwiające integrację z systemem e-TOLL na zasadach usługi ZSL. Urządzenie umożliwia odczyt danych paliwowych z szyny CAN pojazdu. Niedużych rozmiarów, dyskretne urządzenie z wewnętrznymi antenami.

Urządzenie e-TOLL FMB140

Zautomatyzowanie procesu delegacji oraz pobierania danych z tachografu.

Dzięki doświadczeńszemu wykwalifikowanych pracowników dostarczamy rozwiązanie, które optymalizuje czas pracy w firmie.

Rozwiązania dla Twojej floty

Monitoring GPS pojazdów

Zadaniem sytemu Legaltelematics jest dostarczanie śledzenia pojazdu w czasie rzeczywistym za pośrednictwem wysoko wykwalifikowanych urządzeń zamontowanych w danej grupie pojazdów. Za pomocą lokalizacji GPS jaka dostarczana jest naszym klientom możemy zidentyfikować pojazd oraz naczepę (do lokalizacji naczepy wymagane jest dodatkowe urządzenie). Dzięki zastosowaniu przejrzystego panelu klienta mają Państwo możliwość na śledzenie pojazdów w czasie rzeczywisty oraz na sprawdzanie archiwalnych danych zapisywanych na naszych serwerach.

Komunikacja z kierowcą

Dzięki innowacyjnej aplikacji jaka dostarczana jest kierowcą możemy dokonywać dwustronnej komunikacji. Aplikacja pozwala również na spersonalizowanie indywidualnie statusów zaawansowanych.

Integracja TMS

Ideą systemu Legaltelematics jest zoptymalizowanie kosztów w Państwa działalności gospodarczej. Posiadamy w swojej ofercie udostępnienie klucza API dla szerokiej gamy dostawców TMS. Dzięki zastosowaniu łatwego i przejrzystego sytemu integracji otrzymują państwo zintegrowany system TMS. Całością integracji zajmuje się szeroko wykwalifikowany dział techniczny w naszej firmie.

Eco-Driving

Rozwiązanie które oferujemy naszym klienta pozwala na pełną kontrole zużycia stanu paliwa. Poprzez zastosowanie profesjonalnego urządzenia oraz pobieranie danych z szyny CAN dostarczamy państwu informacje o:
- rzeczywistym stanie spalania paliwa
- ilości zatankowanego paliwa
- miejscowości tankowań
- ubytków paliwa

Ideą naszego systemu jest zoptymalizowanie wszystkich parametrów jazdy kierowcy takich jak:
- zużycia tempomatu
- procent używania biegu jałowego
- procent używania retardera
- ilości hamowań

oraz wielu innych parametrów który dają odzwierciedlenie stylu jazdy kierowcy. Posiadamy w swojej ofercie również ranking kierowców.

Zdalne sczytywanie tachografu pozwalające na:

- zdalne pobieranie danych z karty kierowcy
- zdalne pobieranie danych z tachografu
- możność tworzenia harmonogramów pobierania danych
- zdalny odczyt bez wychodzenia z biura
- dostęp do wykorzystania godzin jazdy oraz odpoczynków kierowcy w czasie rzeczywistym

Mockup systemu delegacji - Legal Telematics - Kompleksowe rozwiązania i produkty dla branży transportowej

Legal Telematics System

Platforma umożliwia pełne zarządzanie wszelkimi procesami w przedsiębiorstwie zarówno w przypadku wykonywania usług transportowych (Przewoźnik) jak też w przypadku prowadzenia Spedycji. System w pełni współpracuje z pozostałymi dostarczanymi przez naszą Spółkę rozwiązaniami.

Zarządzanie zleceniami

Zarówno transportowymi z wyszczególnieniem na konkretny pojazd, jak również zleceniami spedycyjnymi, wraz z wyliczeniem ich rentowności.

Amortyzacja

Pełne zarządzanie kosztami we flocie, z podziałem na każda jednostkę transportową.

Warsztat

Moduł umożliwiający zarządzanie zarówno warsztatem zewnętrznym, jak też w zakresie swojej floty.

Kierowca

Wszelkie dokumenty wymagane przepisami prawa w stosunku do kierowcy, w jednym miejscu.

Flota

Zarządzanie wszelkimi terminami dotyczącymi posiadanych pojazdów.

eCRM

eCRM

Optymalizacja kosztów zużytego paliwa oraz przebytej drogi.

Dzięki temu rozwiązaniu dostarczamy narzędzie do wygenerowania jak najlepszego wyniku finansowego.

Zaufało nam ponad 160 klientów

Patrycja Hapeta

Firma rzetelna, godna zaufania. Indywidualne podejscie do klienta, profesjonalna pomoc przy kontrolach, dostepnosc praktycznie o kazdej godzinie, produkty na wysokim poziomie, nie wystepuja problemy z zacinaniem stron badz wygenerowaniem raportow. Polecam

Justyna Grych

Firma godna zaufania, świadczy usługi na najwyższym poziomie. 5 gwiazdek dla Pan Michała, który dzięki swojej wiedzy i doświadczeniu udziela fachowych porad, w pełni zaangażowany w swoją pracę.

Ada Kuskowska

Współpraca przebiega genialnie. Dobry kontakt i zawsze chętni do pomocy ludzie. Produkty dobrej jakości, które nigdy nie zawodzą. Polecam i pozdrawiam ekipę, na czele z Panem Michałem.

Ewa Kłos

Pełen profesjonalizm i świetne podejście do klienta! Firma godna polecenia!

bubi ludi

Jak najbardziej polecam skorzystanie z usług tej firmy.

Michał W

Indywidualne podejście do klienta.

Michal H

Profesjonaliści